Вінниччина сьогодні
Вінниччина сьогодні
Вінниччина – край багатої і різноманітної природи, героїчної історії, що сягає сивої давнини, унікальних археологічних, архітектурних та культурних пам’яток різних епох, самобутніх фольклорних надбань, витоки яких беруть початок у доісторичні часи.
На її території є чимало прекрасних заповідних куточків природи, історичних місць, давніх поселень скіфів та сарматів, музеїв і пам’ятників, які увічнюють імена видатних людей, що тут народилися або проживали.
Вінницька область заснована 27 лютого 1932 року. Розташована в лісостеповій зоні центральної частини Правобережної України, на Придніпровській височині на південному сході і Подільській височині на південному заході.
Історія області - це частина історії Правобережної України. Тут вели національно-визвольну боротьбу Б. Хмельницький, І. Богун, Д. Нечай, М. Кривонос, С. Наливайко та І. Гонта. Майже чверть століття боротьба селян проти поміщицького гноблення була пов’язана з ім'ям Устима Кармелюка.
З Вінниччиною пов'язані видатні імена: диригента та педагога Миколи Леонтовича. Його різдвяна колядка "Щедрик" відома у всьому світі під назвою "Carol of the Bells" та має безліч інтерпретацій, художників Тропініна та Сошенка, письменників Котляревського, Івашкевича, Лесі Українки, Марко Вовчок та інших. На щедрій подільській землі народилися відомі письменники – Коцюбинський, Руданський, Стельмах, Свидницький, Стаднюк, Гуцало, Стус та інші.
Під Вінницею, у садибі Вишня, 20 останніх років свого життя провів видатний хірург і анатом, громадський діяч і педагог М.І. Пирогов. Тут розташована його музей-садиба, а в склепі зберігається забальзамоване у 1881 році тіло вченого. Його ім’ям названо Вінницький державний Медичний університет та вулиці.
Надзвичайно привабливими для туристів є Державний історико-культурний заповідник «Буша» та «Гайдамацький яр», Скіфські вали, збудовані ще Скіфськими племенами. Залишки колишньої ставки “Вервольф”, пам’ятники архітектури XVIII ст. палаци Потоцьких та графині Щербатової, музей Суворова під Тульчином. У Шаргородському районі розташована відома Йосафатова долина, де за повір’ям пастух побачив видіння божої матері, досі у тому місці б'є святе джерело, до якого кожен рік приїздять прочани з усієї країни, Молдови, Литви та Латвії. Щороку сюди прибувають близько 15 тисяч вірян. По нині на живописному березі Дністра, в с. Лядова, на кордоні з Молдовою діє скельний монастир, який засновано Антонієм Печерським, тим самим, який започаткував Києво-Печерську Лавру.
Сьогодні населення області становить понад 1660,0 тис. осіб. На південному заході Вінницька область межує з Республікою Молдова, на заході – з Хмельницькою, на півночі – з Київською та Житомирською, на сході – з Черкаською та Кіровоградською і на півдні – з Одеською областями.
Найбільша протяжність області зі сходу на захід сягає 200 км, а з півночі на південь – 185 км. Саме географічне положення області в центрі України сприятливе для її перспективного розвитку як в цілому, так і для туризму зокрема.
У 2011 році Урядом прийнято рішення про створення Державної міграційної служби, на яку покладено повноваження забезпечення міграційної політики держави.
Обласне Управління очолює - досвідчений керівник,заслужений юрист України, який пройшов усі щаблі служби та не зі слів знає справу, адже тривалий час керував відділом громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб (ВГІРФО) Вінницької області – Борис Наливайко.
Народився у травні 1970 року в Калинівському районі. З 1988 по 1990 рік проходив строкову службу у Збройних силах СРСР, у 1994 році закінчив Вінницький національний педагогічний інститут. З 1994 року розпочав службу в ОВС на посаді інспектора відділення паспортної, реєстраційної і міграційної роботи Ленінського РВВС м. Вінниці. З 2003 по 2008 рік обіймав посаду заступника начальника ВГІРФО УМВС, а далі очолив службу.
УДМС у Вінницькій області складається з 19 територіальних підрозділів. Вони обслуговують 63 органи реєстрації які утворені в територіальних громадах області. Навантаження на одного співробітника чимале - один співробітник обслуговує понад 6 тисяч мешканців.
Борис Наливайко упродовж 2016-2022 років особисто ініціював перед органами місцевого самоврядування запровадження центрів надання адміністративних послуг зокрема по лінії Міграційної служби. Як результат – 23 з яких успішно надають послуги з оформлення паспортних документів громадянам.
На території Вінницької області постійно проживає чимала кількість іноземців та осіб без громадянства, зокрема 9330 іноземних громадян документовані посвідками на постійне проживання в Україні (з них 5406 громадян Російської Федерації та 169 громадянина р. Білорусь). Також в області тимчасово перебувають 1484 іноземці та осіб без громадянства, які документовані посвідками на тимчасове проживання в Україні.
На Управління покладено повноваження питання організації роботи із шукачами притулку на території Вінницької та Житомирської областей.
Завдяки тісній співпраці обласної адміністрації, Вінницької міської ради та Управління, 25 вересня 2013 року по вул. Соборній 15-А у м. Вінниці відбулося урочисте відкриття центру по роботі з шукачами притулку та соціальної інтеграції УДМС в області.
Центр обладнано за європейськими стандартами. Скляні, прозорі, звукоізоляційні кабіни для проведення співбесід з іноземцями та особами без громадянства, які звертаються за наданням притулку в Україні. В кабінах здійснюється обеззаражування за допомогою ультрафіолету, що створює безпеку для роботи як працівників, так і осіб, що звернулися про допомогу. Між кабінами існує електронний звуковий зв’язок для спілкування, під час якого отримується максимальна інформація про іноземця. У подальшому за результатами розгляду їх звернень сектор у справах біженців та соціальної інтеграції розглядає їх звернення та направляє до ДМС України для прийняття рішення щодо визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту.
Нагадаємо, що на сьогоднішній день в Управлінні Державної міграційної служби області зареєстровано 35 біженців із 7 країн світу (Анголи, Конго, Сомалі, Судану, Грузії, Російської Федерації та Пакистану), а також 25 осіб, які визнані особами, які потребують додаткового захисту.
Неодноразово центр відвідували із робочими візитами представники Міжнародної організації міграції, ОБСЄ, УВКБ ООН, Червоного хреста, якими постійно відзначалися позитивні тенденції щодо процесів інтеграції біженців у наше суспільство.
Наявність державного кордону області створю постійні загрози щодо його незаконного перетину, контрабанди товарів, речовин та транспортних засобів. У зв’язку з цим підрозділами управління приділяється першочергова увага організації роботи щодо протидії незаконній міграції.
Керівництво управління та працівники структурних підрозділів систематично тісно взаємодіють із Службою безпеки України, Національною поліцією, органами прокуратури, суду та установами виконання покарання.
Працівниками УДМС у Вінницькій області постійно здійснюються перевірки та відпрацювання місць можливого перебування іноземних громадян, що можуть незаконно перебувати на території області. І ця робота не припиняється ні вдень, ні вночі.
Упродовж 2023 року до адміністративної відповідальності за порушення Міграційного законодавства притягнуто 433 незаконних мігранта. Накладено штрафів на суму понад 910 тисяч гривень.
Прийнято 121 рішень про примусове повернення в країну походження та 7 рішень про примусове видворення до країн походження.
Двох порушників міграційного законодавства розміщено до пункту тимчасового перебування іноземців.
З початку 2024 року 16 іноземний громадян вже має заборону в`їзду в Україну не менше ніж на три роки.
Пріоритетними напрямками у роботі Управління ДМС в області, спільно з правоохоронними органами є припинення каналів незаконного перетину кордону і незаконного перебування на території держави іноземців-правопорушників, адже область є транзитним шляхом неврегульованих мігрантів на шляху до західного кордону, а далі країн Європи.
З початком повномасштабної воєнної агресії Російської Федерації, підрозділи управління продовжували надавати адміністративні послуги громадянам та забезпечували заходи з протидії незаконній міграції
Область стала своєрідним тимчасовим прихистком для внутрішньо переміщених осіб із тимчасово окупованих територій та місць ведення активних бойових дій.
Всі територіальні підрозділи області працюють щоденно згідно графіків роботи.
Вже 22 березня 2022 року, Міграційна служба Вінниччини відновила роботу інформаційних систем (ЄІАС УМП).
З початку відновлення прийому громадян на оформлення паспортних документів і по сьогодні опрацьовано 239078 заяв на оформлення закордонного паспорту та 145728 на оформлення ІД-картки. У період з 1 січня 2023 року по 1 червня 2024 року до місцевих бюджетів областіперераховано більше 58 мільйона гривень.
З початку повномасштабного вторгнення росії на нашу територію Вінниччина приймає біженців з інших регіонів України, в яких відбуваються активні бойові дії.
Внутрішньо переміщені особи з Київської, Донецької, Миколаївської, Запорізької, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей, міст Бучі, Мелітополя, Ірпеня, Слов’янська, Краматорська та інших.
За обліками Вінницької військово-цивільної адміністрації, в області з 24 лютого 2022 року перебуває, або тимчасово проживає понад 180 тисяч переміщених громадян.
З початку повномасштабного вторгнення Вінницька міська територіальна громада активно приймає релокований бізнес. Підприємства переміщували свої потужності до Вінниці з Київщини, Дніпропетровщини, Харківщини, Донеччини та Луганщини, Херсонщини, Запорізької області та інших регіонів.
Станом на 1 квітня 2024 року до Вінницької області релокувалися 390 суб’єктів господарювання, з яких майже 300 вже відновили свою діяльність на новому місці. Серед релокованих суб’єктів господарювання — 248 ФОП та 142 юридичні особи. Вони створили на Вінниччині 1911 робочих місць.
Продовжується реалізація інвестиційних проєктів. Крім того, активно працює гуманітарно - інформаційний хаб «Я – Маріуполь». Це результат своєрідної співпраці муніципалітетів Маріуполя та Вінниці. У гуманітарному хабі всі працівники – з Рубіжного Луганської області. Тут надають юридичні консультації, допомагають відновити втрачені документи, працюють лікар і медсестра, які надають первинну медичну допомогу і консультації. Також в хабі луганчани можуть отримати гуманітарну допомогу.
Завдяки тісній співпраці керівництва УДМС, зокрема начальника Бориса Наливайка та першого заступника Антоніни Ратушної з медичними закладами Вінниччини, вдається допомагати та оперативно реагувати на потреби внутрішньо переміщених осіб, які прибули до нас із зони бойових дій. Крім того пріоритетним завданням УДМС є документування поранених бійців, які перебувають на лікуванні у військово-медичному клінічному центрі Центрального регіону.
Вся Україна мов єдиний організм активно протидіє ворогові, люди щоденно прикладають безліч зусиль для наближення нашої Перемоги.
Слава Україні! Героям слава!
Наталія Джугостран
related_news:
Збройні Сили України-це наше сьогодення, де кожен вкладає свій сенс та мотивацію, проте всі об'єднані спільними чеснотами та метою. ...
У цей складний час важливо об'єднувати зусилля для досягнення спільних цілей і підтримки наших Збройних Сил. Плетіння маскувальних с...
З цієї нагоди начальник міграційної служби Вінниччини, Борис Наливайко, зазначив, що впровадження такої послуги у ЦНАПі надасть можл...
comments:
no_commentsadd_comment: