У НКРЕКП хочуть залишити контроль над монополістами в разі передачі на...
У НКРЕКП хочуть залишити контроль над монополістами в разі передачі на місця повноважень щодо встановлення тарифів
Під час передачі до місцевих рад повноважень встановлювати тарифи на теплову енергію, гарячу воду, водопостачання та водовідведення необхідно врахувати, хто здійснюватиме контроль за дотриманням структури тарифів і захист прав споживача. Про це заявила член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Ольга Бабій під час вебінару для журналістів загальноукраїнських і місцевих медіа, організованого Національною спілкою журналістів України за підтримки USAIDПроєкт енергетичної безпеки в четвер, 29 жовтня.
НКРЕКП виклала свої зауваження до відповідного законопроєкту, поданого Кабінетом міністрів, сказала представниця державного регулятора. «Ми не боремося, щоб ці повноваження залишалися у нас. Якщо Верховна Рада вирішить, що треба передати повноваження щодо встановлення тарифів на місця – добре, це буде рішення країни. Але ми застерегли, що у випадку такої дії втрачається контроль за дотриманням структури тарифів і втрачається можливість споживача звернутися до якогось арбітра та захистити свої права у сфері водопостачання і теплопостачання», - зазначила Ольга Бабій.
За її словами, обласні державні адміністрації неспроможні виконувати такий контроль, не мають відповідних методик і досвіду проведення перевірок. Здійснений комісією моніторинг засвідчив, що 6 областей не оприлюднюють публічні дані про перелік ліцензіатів, кількість перевірок тих компаній із надання комунальних послуг, тарифи для яких встановлюються на рівні місцевої влади.
«У монополіях є таке правило: власник не може регулювати ціну товару. Ці підприємства є підприємствами комунальної власності, і тут буде конфлікт інтересів, тому що тариф встановлюватиме власник. Тому Антимонопольний комітет теж має застереження до цього законопроєкту», - пояснила член НКРЕКП.
На думку Ольги Бабій, варто внести до поданого урядом законопроєкту правки і надати НКРЕКП додаткові повноваження із контролю за дотриманням структури тарифів та за дотриманням монополістами правил.
«Ми можемо це розробити, ми інституційно до цього готові, тому що у нас у кожній області є територіальний підрозділ, і для нас це не складатиме жодної проблеми», - додала представниця комісії.
Вебінар було проведено в рамках освітньої ініціативи «Прозорість та технічна грамотність в енергетичній журналістиці», яку Національна спілка журналістів України виконує в рамках грантової діяльності USAID Проєкту енергетичної безпеки. Метою ініціативи є забезпечення прозорості та технічної грамотності у висвітленні в медіа тем, пов’язаних з енергетичними реформами, та сприяння посиленню енергетичної безпеки України шляхом ефективної комунікації.
Як повідомлялося, 9 жовтня Кабінет Міністрів затвердив законопроєкт, яким пропонується передати повноваження встановлювати тарифи на теплову енергію, гарячу воду, водопостачання та водовідведення від НКРЕКП до місцевої влади. «Цей законопроект приймається на виконання чергового маяка, затвердженого меморандумом з МВФ. Уряд виконує свої зобов’язання за програмою з Фондом, які мають дедлайн цього року», - заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
related_news:
Национальный союз журналистов Украины 25 апреля проведет Всеукраинское совещание редакторов национальных и региональных газет. В ходе ме...
16 лютого 2021 року в інформаційній агенції «Укрінформ» було презентовано результати за культурно-мистецьким проектом «МИ В ЕФІРІ плюс».&...
comments:
no_commentsadd_comment: