Науковий семінар «Витоки книгодрукування в Україні»
Науковий семінар «Витоки книгодрукування в Україні»
29 вересня 2023 р. у читальний залі наукової бібліотеки Національного університету «Одеська юридична академія» відбувся науковий семінар за темою «Витоки книгодрукування в Україні», який об’єднав творчі зусилля науковців кафедри історії держави і права НУ «ОЮА», бібліотечних фахівців та здобувачів вищої освіти 1 курсу з різних факультетів Університету. Захід було реалізовано з нагоди святкування Всеукраїнського Дня бібліотек та відзначення ювілейної 450 річниці заснування Іваном Федоровим у Львові друкарні.
Метою заходу стало виконання запланованої наукової та виховної роботи із здобувачами освіти перших курсів, популяризація здобутків національної культури книговидавництва та вивчення шляхів її формування.
На початку зустрічі доцент кафедри історії держави і права Наталя Єфремова звернулась до присутніх з вітальним словом і наголосила на ролі та значенні наукової бібліотеки Університету в освітньому та науковому процесах.
Після цього до присутніх звернулась директорка наукової бібліотеки НУ «ОЮА» Таїсія Іванійчук, яка зазначила, що поширення знань та зв’язок користувача з інформацією завжди були пріоритетом бібліотечної діяльності. Вона наголосила, що напередодні Всеукраїнського Дня бібліотек, який відзначається вже 25 раз, бібліотека традиційно рада вітати всіх шанувальників читання та друкованого слова, які доєднались до спільного наукового заходу присвяченого історії поширення і розвитку друкарства на українських землях
З доповідями виступили:
1. Єфремова Наталя Володимирівна к.ю.н., доцент кафедри історії держави і права, голова наук. гуртка з Історії держави і права України та зарубіжних країн у Національному університеті «Одеська юридична академія» «До питання про особливості епохи започаткування друкарської справи на українських теренах»
2. Іванійчук Таїсія Юріївна директорка наукової бібліотеки Національного університету «Одеська юридична акдемія» «Історія українського книговидання: витоки та новації»
3. Чередник Катерина Віталіївна здобувачка 1-го курсу, 4 гр. ФППС «Швайтпольт Фіоль – першодрукар книжок староукраїнською мовою»
4. Струк Єлизавета Віталіївна здобувачка 1-го курсу, 4 гр. ФППС «Василь Тяпинський та його «мандрівна друкарня»
5. Костів Лідія Андріївна здобувачка 1-го курсу, 4 гр. ФППС «Степан Дропан та його друкарня у Львові».
6. Владова Анна Андріївна здобувачка 1-го курсу, 4 гр. ФППС «Іван Федоров (Федорович) та його діяльність у Львові»
7. Ралева Катерина здобувачка 1-го курсу, 4 гр. ФППС «Іван Федоров та його діяльність в Острозі»
8. Мішина Олена Сергіївна здобувачка 1-го курсу, 3 гр. ФППС «Білоруський першодрукар Франциск Скорина»
9. Стефанчишена Тетяна Михайлівна – зав. відділом наукової бібліотеки Національного університету «Одеська юридична академія» «Видавнича справа Півдня України наприкінці ХІХ – початку ХХ століття»
10. Юзленко Валерія Євгеніївна здобувачка 1-го курсу, 3 гр. ФППС «Значення друкарської справи для збереження та розвитку української культури».
Змістовну доповідь з історії становлення друкарської справи в Одесі зробила науковий працівник Тетяна Стефанчишена. Було представлено презентацію з історії книгодрукування в Одесі та наведено цікаві факти про друкування україномовної літератури в Одесі наприкінці ХІХ століття у мовах панування цензурних обмежень.
Наприкінці зустрічі директорка наукової бібліотеки, пані Таїсія подякувала учасникам круглого столу за їх увагу до історії друкарської справи в Україні та світі, як вагомої складової як національної, так і світової культури.
Учасники зустрічі подякували організаторам за проведений захід і книжки-подарунки, можливість обговорення цікавих тем та наповнення новими знаннями.
related_news:
В стінах Національного університету «Одеська юридична академія» на факультеті міжнародного та судового права відбулась зустріч студенті...
В останньому з серії інтерв'ю з провідними діячами, які займаються дослідженням та розслідуванням організованої злочинності, д-р Кріс А...
comments:
no_commentsadd_comment: