6 НАЙЦІКАВІШИХ ТРАДИЦІЙНИХ УКРАЇНСЬКИХ НАПОЇВ
31.07.2017
6 НАЙЦІКАВІШИХ ТРАДИЦІЙНИХ УКРАЇНСЬКИХ НАПОЇВ
Ягоданка
Достеменно невідомо, коли з’явився цей напій, який чудово втамовує спрагу. Просто хтось колись вирішив залити ягоди-падалицю (а пізніше – і свіжі) водою, а після цього додати цукор і дріжджі. У результаті вийшов схожий на квас, тонізуючий та освіжаючий напій. 1 кілограм будь-яких ягід (можна навіть яблука, груші, абрикоси тощо) попередньо перебрати, викласти у великий емальований або скляний посуд і залити 1 літром кип’яченої холодної води, а потім додати дріжджі (приблизно 15 грамів). Для прискорення процесу бродіння посуд з вмістом краще поставити в місце, де підтримується постійне тепло. Далі потрібно залишити на 4-5 днів, після – розлити по пляшках, закупорити і зберігати в прохолоді.
Сита
Сита (з наголосом на «а») – це розведений водою мед, іноді відвар меду на воді. Мабуть, найдревніший солодкий напій: ще в кам’яному віці люди вживали мед диких бджіл, розводячи його водою. На Різдво ситою підсолоджували кутю, а на Поліссі сита була окремою ритуальною стравою.
В ідеалі береться сотовий прісний мед, кладеться в бочку і заливається окропом. У результаті мед розчиниться, а віск спливе. Отриману ситу необхідно процідити і охолодити. Напій готовий.
Сирівець
Відомий ще з часів Київської Русі. В 966 році князь Володимир розпорядився відсвяткувати перемогу над печенігами вживанням цього напою. Пізніше сирівець почали використовувати як заправку до окрошки і зеленого борщу. По суті, це хлібний квас, але без додавання цукру.
У велику посудину (або дубову бочку) кладуть черствий житній хліб, всипають 4 склянки житнього борошна. Усе це заливається окропом. Посудину накривають кришкою і залишають на добу. Тим часом в окремому посуді дві склянки борошна змішують з водою, додають дріжджі і залишають також на добу. Потім ця опара додається в основну посудину-бочку, вимішується, доверху доливається вода. Зберігають бочку в прохолодному місці, через 3-4 дні сирівець готовий. По мірі вибирання продукту в бочку можна доливати воду.
Калинник
Вік цього напою обчислюється декількома сторіччями. На українському Поліссі знали безліч рецептів його приготування.
На 4 літри води береться 1 кілограм калини. Ягоди перебрати, промити і покласти в ємність. 2,5 склянки цукру розчинити в окропі та залити ним калину. Ємність закривається і настоюється протягом тижня в прохолодному місці. Відтак напій проціджують і п’ють охолодженим.
Ряжанка
Цей кисломолочний напій – не що інше, як йогурт, але без різних добавок. Його рецепт з’явився в Україні кілька сотень років тому: тоді змішувалося молоко і вершки, в результаті виходив різновид кислого молока.
Літр молока доводиться до кипіння, потім тримається на слабкому вогні протягом 1,5-2 годин. Після цього посудину з молоком ставлять у добре розігріту духовку без вогню приблизно на 2 години. Як тільки молоко трохи охолоне, до нього додають 1-2 столові ложки сметани, посудина закутується теплим рушником і залишається до ранку. Пити можна після охолодження.
Кисіль
Існує кілька різновидів цього стародавнього напою. В основному киселі відрізняються своєю консистенцією: від густого желе до напою. Перевага киселю в тому, що його можна приготувати майже з чого завгодно: фруктів, ягід, ревеню або молока.
Можна взяти, наприклад, чорниці та збити в блендері до однорідної маси. Отримане пюре треба вилити у воду, доведену до кипіння, і додати цілі ягоди. Туди ж слід всипати цукор й довести до кипіння. Далі потрібно додати крохмаль, розведений в невеликій кількості води, суміш знову довести до кипіння і відразу зняти з вогню. Пити охолодженим.
www.uamodna.com
related_news:
31.08.2017
Тарталетки та воловани – це проста, смачна та легка у приготуванні закуска на святковий чи фуршетний стіл. Добре смакують вони до вина чи...
31.07.2017
Ягоданка Достеменно невідомо, коли з’явився цей напій, який чудово втамовує спрагу. Просто хтось колись вирішив залити ягоди-падалицю ...
01.06.2017
Інгредієнти: > буряк – 500 г. > гриби білі сушені – 200 г. > цибуля ріпчаста – 1 шт. > часник – 4 зуб. > кунжутна олія. Рівен...
comments:
no_commentsadd_comment: