НА ОДЕЩИНІ У ЦЕНТРАХ КОМПЛЕКТУВАННЯ ТРИВАЄ РОЗ’ЯСНЮВАЛЬНА РОБОТА ЩОДО ...
НА ОДЕЩИНІ У ЦЕНТРАХ КОМПЛЕКТУВАННЯ ТРИВАЄ РОЗ’ЯСНЮВАЛЬНА РОБОТА ЩОДО ДОЦІЛЬНОСТІ ПРОВЕДЕННЯ ПРОФІЛАКТИЧНОГО ЩЕПЛЕННЯ ПРОТИ COVID-19
У територіальних центрах комплектування Одещині проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо проведення вакцинації проти коронавірусної інфекції.
Фахівці соціального сектору щодня здійснюють прийом громадян, інструктори центру військового рекрутингу районних (міських) ТЦКтаСП постійно зустрічаються та спілкуються з кандидатами на військову службу. Відтак, самі перебувають у групі ризику зараження коронавірусом та можуть нести загрозу для інших працівників та військовослужбовців центру комплектування.
- Ризик поширення даної інфекції дуже високий серед організованих колективів, що робить їх приорітетною групою населення для проведення вакцинації, - зазначає голова військово-лікарської комісії Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки старший лейтенант медичної служби Ірина Бошкова. - Таким чином, вакцинація особового складу допоможе унеможливити поширення вірусу. Головне пам’ятати, що запобігти хворобі простіше, ніж її лікувати.
Також Ірина Бошкова наголосила на важливості дотримання рекомендацій щодо профілактики розповсюдження вірусу. Вона закликала дотримуватись респіраторної гігієни, часто мити руки з милом та обробляти їх дезінфекційними спиртовмісними засобами. Регулярно проводити прибирання на робочому місці, в тому числі засобами для чищення, а також часто провітрювати приміщення.
ДОДАТКОВО:
ВАКЦИНАЦІЯ ПРОТИ COVID-19: ВСЕ, ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ
Масштабна кампанія з вакцинації, що розпочалася два місяці тому, набирає оберти. Мільйони людей у всьому світі вже встигли отримати щеплення проти COVID-19.
Наразі не існує специфічного лікування проти коронавірусної хвороби COVID-19, тому для того, щоб зберегти своє здоров’я, потрібно мінімізувати ризик або навіть унеможливити ймовірність інфікування. Це стає можливим саме завдяки проведенню масової імунізації населення.
На основні питання про вакцинацію відповідає Головний державний санітарний лікар Міністерства оборони України Сергій Моргун.
Що таке COVID-19?
COVID-19 — гостра респіраторна хвороба, спричинена коронавірусом SARS-CoV-2. Передача вірусу здійснюється повітряно-краплинним шляхом. Схильні до захворювання всі категорії населення, проте найважчий перебіг відмічається у людей похилого віку та осіб, з наявними супутніми захворюваннями.
Для профілактики інфікування варто дотримуватись простих правил: носіть захисні маски правильно (вони повинні щільно закривати ніс та рот), мийте руки з милом не менше ніж 20 секунд, за відсутності можливості помити руки — використовуйте спиртовмісні антисептики, не торкайтесь обличчя брудними руками та тримайте дистанцію в людних місцях.
Для чого потрібні вакцини та як вони працюють?
Вакцина — це препарат, що виготовлюється на основі ослаблених чи вбитих збудників хвороб, продуктів їхньої життєдіяльності або їхніх синтетичних аналогів. Нині застосовуються комп’ютерні методи для розробки вакцин на основі даних (банків даних) геномних послідовностей багатьох бактерій, збудників паразитарних інфекцій та вірусів.
Уведення вакцини імітує хворобу, що надає змогу організму ідентифікувати збудник та «навчитись» боротись із цим збудником, виробивши специфічні антитіла. Така методика дозволяє організму підготуватись до можливої зустрічі зі «справжнім» збудником та забезпечити більш легкий перебіг інфекції, у разі якщо вона виникне.
Чи безпечна вакцина?
Жодна вакцина не може бути застосована без проходження всіх фаз клінічних випробувань та затвердження її компетентними органами. Результати досліджень доводять ефективність вакцини проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Існує лише невелика ймовірність несприятливих реакцій після імунізації, оскільки сприйнятливість організму до окремих речових суворо індивідуальна.
Проте не варто через це уникати вакцинації, адже саме вакцина є дієвим способом профілактики інфекційних захворювань. Завдяки масштабним кампаніям з вакцинації вдалося мінімізувати ризик захворювання на такі інфекції, як кір, краснуха, дифтерія, та ліквідувати таке захворювання, як натуральна віспа.
Як виготовляють вакцини проти коронавірусу?
Деякі вакцини від Covid-19 виготовлені за допомогою нових методів Pfizer-BioNTech та Moderna — це так звані РНК (мРНК)-вакцини, які використовують частину генетичного коду вірусу.
Замість того, щоб вводити в організм слабкий або неактивний антиген, вони вчать клітини організму виробляти «протеїн шипів коронавірусу». Це спонукає імунну систему утворювати антитіла для боротьби з вірусом.
Вакцина Oxford-AstraZeneca інша. Вчені модифікували версію звичайного респіраторного вірусу, яким заражаються шимпанзе, та додали частину генетичного коду коронавірусу.
Це так звана вірусно-векторна вакцина. Усі три вакцини схвалені для використання у Великій Британії та США.
Поступово набирає обертів кампанія з імунізації в багатьох Європейських країнах. Зокрема Австрія, Польща, Угорщина, Чехія, Іспанія, Данія, Фінляндія, Норвегія і Швеція отримали перші поставки вакцини ще в грудні 2020 року.
Як планується зберігати та транспортувати вакцини?
З метою дотримання умов зберігання та транспортування вакцин бригади з вакцинації, за попередньо складеним графіком, отримуватимуть на пунктах зберігання вакцин Міністерства охорони здоров’я України вакцини та необхідний інструментарій у кількості, необхідній для здійснення запланованих за один робочий день вакцинації. Кожна бригада з вакцинації буде забезпечена двома термосумками з повним пакетом холодових елементів для транспортування вакцини до місць проведення вакцинацій із дотриманням відповідних температурних умов «холодового ланцюга».
Чи ефективна вакцина проти нових штамів вірусу?
Наразі тривають дослідження ефективності наявних вакцин від нових мутацій вірусу.
Усі віруси мутують. Вони утворюють нові штами для розповсюдження і виживання. Тому поява нових штамів – це очікуваний процес. Але у будь-якому разі вакцина, яка забезпечує певний захист, це ваша впевненість у завтрашньому дні. Наразі виробники розробляють різні модифікації своїх вакцин та сподіваються створити нову версію вакцини вже восени.
На які вакцини очікує Україна?
Наразі для вакцинації в Україні планують використовувати чотири вакцини знаних у світі розробників і виробників:
Pfizer-BioNTech
Вакцину розробила німецька біотехнологічна компанія BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer. Дозволена для повного використання у Швейцарії, Королівстві Бахрейн, Саудівській Аравії. Екстрене використання, дозволене ВООЗ, діє в США, Великій Британії, Європейському Союзі, Швейцарії, Аргентині, Австралії, Канаді, Чилі, Мексиці, Об’єднаних Арабських Еміратах та у багатьох інших країнах. У лютому Україна отримає 117 000 доз вакцини від Pfizer-BioNTech у межах глобальної ініціативи COVAX.
Sinovac Biotech
Вакцина китайського фармацевтичного підприємства Sinovac Biotech, що спеціалізується на виробництві вакцин проти гепатиту та грипу. Дозволена для екстреного використання в Азербайджані, Бразилії, Китаї, Чилі, Індонезії та Туреччині. Перша партія вакцини Sinovac Biotech буде поставлена в Україну протягом 30 днів після офіційної реєстрації у Китаї, США, Великій Британії, Швейцарії, Японії, Австралії, Канаді, Ізраїлі, Індії, Мексиці, Бразилії або ж за централізованою процедурою реєстрації Європейського Союзу.
AstraZeneca
Вакцина розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською компанією AstraZeneca. Дозволена для екстреного використання в Європейському Союзі, Бразилії, Аргентині, Великій Британії, Мексиці та інших країнах. Протягом першого півріччя Україна може отримати від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини AstraZeneca/Oxford у межах глобальної ініціативи COVAX.
Novavax
Вакцину розробила американська фармацевтична компанія Novavax. Вона перебуває на фінальній стадії III фази клінічних випробувань і планує подавати документи до Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA) для затвердження екстреного використання в I кварталі 2021 року. Попередньо заявлена ефективність становить 89%.
Кого вакцинуватимуть насамперед?
Перша черга в Україні складатиметься з близько 367 тисяч осіб.
Зокрема у Збройних Силах України вакцину отримають медичні працівники та персонал закладів охорони здоров’я, де надають стаціонарну допомогу хворим на COVID-19. Також вакцинуватимуть особовий склад, якій задіяний у ООС або найближчим часом планується на ротацію. Ці категорії мають середній ризик інфікування через відсутність вибору умов служби, проживання, а тому мають високий ризик одночасно захворіти на велику групу, що спричинить значні ускладнення у виконанні обов’язків зі збереження територіальної цілісності держави.
На першому етапі вакцинацію будуть проводити мобільні бригади з імунізації.
Чому варто вакцинуватися?
Світовий досвід з вакцинації наразі доводить свою ефективність, де значно знижується рівень захворюваності та смертності.
З метою зменшення рівню розповсюдження вірусу імунітет повинен бути у 65-70% населення, що забезпечить мінімізацію ризику передачі вірусу. Саме такий показник дозволить повернутись до звичного ритму життя без карантинних обмежень.
Ризик поширення цієї інфекції дуже високий серед організованих колективів, що робить їх пріоритетною групою населення для проведення вакцинації. У такий спосіб вакцинація особового складу допоможе унеможливити поширення вірусу.
Будь-яка участь у міжнародних навчаннях, робочих поїздках за кордон потребує максимальної підготовки, зокрема і підготовки імунітету до можливих інфекцій.
related_news:
Днями в Одесі відбувся черговий випуск офіцерів запасу. Святкові заходи, присвячені цій події, відбулися в урочистій обстановці на ...
На Одещині триває планова робота щодо відбору громадян на військову службу за контрактом в Центрі рекрутингу. Головний акцент робиться на...
comments:
no_commentsadd_comment: