ЩО НЕОБХІДНО ЗНАТИ ПРО ВЕСНЯНИЙ ПРИЗОВ 2021: РОЗПОВІДАЮТЬ В ОДЕСЬКОМУ ...
main
Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки
ЩО НЕОБХІДНО ЗНАТИ ПРО ВЕСНЯНИЙ ПРИЗОВ 2021: РОЗПОВІДАЮТЬ В ОДЕСЬКОМУ ОБЛАСНОМУ ЦЕНТРІ КОМПЛЕКТУВАННЯ
03.04.2021
ЩО НЕОБХІДНО ЗНАТИ ПРО ВЕСНЯНИЙ ПРИЗОВ 2021: РОЗПОВІДАЮТЬ В ОДЕСЬКОМУ ОБЛАСНОМУ ЦЕНТРІ КОМПЛЕКТУВАННЯ
З 1 квітня відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2021 року №71/2021 розпочався весняний призов на військову строкову службу. Яким він буде, терміни його проведення, скільки юнаків призвуть загалом та зокрема з Одещини, де проходитимуть службу хлопці та хто має право на відстрочку – про це та інше нам розповідає військовий комісар Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковник Євген Борисов.
Євгене Михайловичу, розпочнемо нашу розмову з цифр. Скільки буде призвано юнаків під час цьогорічної призовної кампанії навесні?
Чисельність юнаків, яка підлягає призову в Україні встановлюється та затверджується Кабінетом Міністрів України. Так, загалом в Україні буде призвано на строкову військову службу трохи більше 14 тисяч осіб. Що стосується Одещини, заплановано призвати 775 чоловік.
З них проходитиме службу у Збройних Силах буде 297 юнаків,
318 – у Національній гвардії
45 – у Державній спеціальній службі транспорту
115 – у Державній прикордонній службі
Якщо порівнювати з минулорічним весняним призовом, то тоді було понад 1000. Тож бачимо, що кількість призовників зменшується. Це пов’язане з поступовим збільшенням числа громадян, що обирають військову службу за контрактом.
Якими нормативно-правовими документами регулюється призовна кампанія?
Головний документ, який регламентує призов – це закон України «Про військовий обов’язок і військову службу». А також указ Президента України від 24 лютого 2021 року № 71/2021. Згідно зі цими документами, на строкову службу призиваються придатні за станом здоров’я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилось 18 років, та старші особи, які не досягли 27 років.
Які особливості цьогорічної весняної призовної кампанії? Чи змінилися строки проведення?
Якщо минулий весняний призов було відтерміновано у зв’язку з введенням карантинних обмежень в країні, то цьогорічний триватиме у встановлені строки, а саме з 1 квітня до 30 червня, тобто три місяці.
Термін строкової служби залишився без змін – для призовників без вищої освіти - 18 місяців, якщо освітній рівень не нижче «магістра», то 12 місяців.
Відмінністю є те, що юнаки з обласного збірного пункту відправляються одразу до військових частин, окрім тих, хто служитиме у Повітряних Силах та Військово-морських Силах України – ці призовники відправляються спочатку до навчальних центрів на первинну військову підготовку.
Яким чином визначають, в яку частину, рід військ потрапить юнак, чи враховується побажання самого призовника?
Побажання призовника враховується, ми йдемо на зустріч в цьому питанні. Але є обставини, які можуть стати на заваді юнаку, наприклад стан здоров’я. Наприклад, він хоче до морської піхоти, або у десантно-штурмові війська, але має певні обмеження, тому потрапляє до іншого виду Збройних сил. Також в нас є план проведення призову, план відправлення, і перелік військових частин іноді може із бажанням призовника не співпадати.
Чи направляють призовників у район проведення ООС (операції об’єднаних сил)? Чи можливо це за його власним бажанням?
Ні. Строковиків не залучають до виконання бойових завдань у районі проведення ООС. Навіть, якщо в когось й виникне таке бажання. На сході країни приймають участь виключно військовослужбовці служби за контрактом.
Чи може призовник під час строкової служби підписати контракт та продовжити службу в якості військового контрактної служби?
Так. Якщо призовник виявив власне бажання під час проходження строкової служби підписати контракт, то він може це зробити за умови, якщо він вже склав військову присягу та пройшов загально-військову підготовку у навчальному центрі. У такому разі контракт підписується від 3 років. Якщо з цього приводу виникла зацікавленість, охочі можуть звернутися до нашого Одеського обласного центру військового рекрутингу вул. Заньковецької 7/3 де фахівці з рекрутингу нададуть детальну інформацію.
Щодо відстрочок: хто має право на отримання відстрочки від строкової служби?
Згідно із Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу» відстрочка надається призовникам виключно за рішенням районних призовних комісій:
- за сімейними обставинами,
- за станом здоров’я,
- для здобуття освіти і продовження професійної діяльності.
Дуже багато підпунктів у статті закону. Наприклад, призовник може отримати відтермінування, якщо має двох і більше дітей, або вагітну дружину, або дитину з інвалідністю. Ця інформація є у вільному доступі в інтернеті.
Деякі категорії громадяни, які мають право на відстрочку, не повинні проходити медичний огляд. Зміни внесені з метою економії бюджетних коштів, адже кожен медичний огляд потребує затрат. Проте у будь-якому разі потрібно обов’язково з’явитися до призовної комісії, представити відповідні документи, написати заяву. Якщо ж право на відстрочку було втрачене, потрібно знову пройти медичний огляд, який визначить придатність до служби.
Заочна форма навчання дає право на відстрочку?
Ні. Заочна форма навчання права на відстрочку не надає. Відстрочку на навчання отримує той абітурієнт, який поступив на денну форму навчання. Якщо призовник був відрахований з навчального закладу, перевівся на заочну форму навчання він буде призваний на військову строкову службу. Виключенням є академічна відпустка за станом здоров’ям. Призовники, які мають право на отримання відстрочки щорічно, до 1 жовтня, мають особисто надавати у свої районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (РТЦК та СП) підтверджувальні документи.
Що робити юнаку, якому не прийшла повістка?
У разі якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов'язані з'явитися до призовної дільниці в 10-денний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України.
Якими соціальними гарантіями держава забезпечує призовника?
При призові виплачується грошова допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів.
Строковики перебувають на повному державному утриманні.
Мають право на безоплатний проїзд всіма видами транспорту загального користування.
Надається відпустка 10 діб, також додається кілька діб на дорогу.
Якщо призваний громадянин був офіційно працевлаштований, за ним зберігається місце праці на весь термін проходження служби та середньомісячний заробіток.
Виплачується щомісяця грошове забезпечення (залежно від військового звання та посади) на додаткові особисті потреби.
При звільненні в запас виплачується вихідна грошова допомога.
Час проходження строкової військової служби зараховується до стажу роботи.
Члени сімей військовослужбовців строкової служби мають переважне право при прийнятті на роботу і на залишення на роботі при скороченні чисельності або штату працівників
Як під час призову попереджають поширенню COVID-19? Чи тестуватимуть призовників, чи вимагають наявність обов’язкового щеплення?
В умовах пандемії COVID-19 призов відбуватиметься з дотриманням вимог та обмежень встановлених відповідною постановою Кабінету Міністрів України. Незалежно від рівня епідемічної небезпеки, у обласному та районних територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки забезпечено дотримання низки заходів щодо недопущення поширення коронавірусної інфекції. Обласний збірний пункт забезпечено засобами для дезінфекції, члени медичних комісій та призовники забезпечені засобами індивідуального захисту.
Юнаки у районних центрах комплектування проходять медичну комісію. Усіх тестуватимуть на COVID-19 методом імуноферментного аналізу. У разі підозри на захворювання призовника обстежать уже ПЛР-тестом у медичному закладі.
Обов’язкового щеплення від призовників ніхто не вимагатиме.
Відповідно до Дорожньої карти проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні у 2021-2022 роках призовники не включені до пріоритетних груп для вакцинації від коронавірусної хвороби COVID-19, яким проводяться щеплення на перших етапах вакцинації. Проте, під час перебування в Збройних Силах України вони матимуть нагоду отримати щеплення проти COVID-19.
Також, для молодого поповнення після їх прибуття до військової частини будуть проведені обсерваційні заходи тривалістю 14 діб.
Чому молодь виявляє бажання піти на строкову службу?
По-перше служба в армії - це почесний обов’язок кожного чоловіка. Це випробування у їхньому житті на зрілість та твердість характеру, що залишається на все життя.
Стосовно юнаків що обирають строкову службу – це бажання молодої людини після служби раціонально планувати свої подальші крокі щодо навчання, працевлаштування та особистого життя.
Багато призовників мають батьків або знайомих військових, вони з гордістю йдуть служити. Деякі бажають в подальшому підписати контракт.
Можна казати, що строковики – це кандидати для переходу на контрактну службу.
news_gallery_bcrumbs:
related_news:
05.08.2021
Днями в Одесі відбувся черговий випуск офіцерів запасу. Святкові заходи, присвячені цій події, відбулися в урочистій обстановці на ...
04.08.2021
На Одещині триває планова робота щодо відбору громадян на військову службу за контрактом в Центрі рекрутингу. Головний акцент робиться на...
comments:
no_commentsadd_comment: