Реєстрація місця проживання
31.05.2016
Реєстрація місця проживання
З 4 квітня 2016 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 р. № 207, що встановлює нові правила реєстрації місця проживання громадян. Функцію з реєстрації місця проживання передано до виконавчих органів територіальних громад, відтак підрозділи міграційної служби припинили здійснення реєстрації місця проживання.
Пропонуємо вашій увазі відповіді на найбільш поширені запитання журналістів та звичайних громадян стосовно нововведень.
– Чому Уряд вирішив змінити правила реєстрації громадян?
– В кінці минулого року (10 грудня 2015 року) Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг» № 888-VIII, яким функції з реєстрації місця проживання громадян делеговані органам місцевого самоврядування (раніше цю функцію здійснювала Державна міграційна служба). Постанова Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 р. № 207 розроблена на виконання цього Закону, а також Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» і визначає порядок реєстрації, виходячи з нових вимог.
– Що в зв’язку з цим змінилося в порядку?
– Головне нововведення – всі функції з реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання тепер знаходяться в руках органів місцевого самоврядування. Що стосується процедур, вони особливих змін не зазнали.
Органами реєстрації закон визначає виконавчі органи сільських, селищних або сільських рад. Або, в разі якщо такі органи не створені, функції з реєстрації громадян виконує сільський голова.
– Чи потрібно реєструвати місце проживання у разі короткострокових поїздок в інші регіони.
– Місцем постійного проживання закон вважає адресу, за якою людина проживає більше шести місяців на рік. Тобто якщо хтось виїжджає з дому на місяць, два або більше, але потім повертається, йому не потрібно ніде реєструватися.
– Реєстрація місця проживання – це те ж саме, що і відома з радянських часів прописка?
– Між цими процедурами є принципова різниця. Радянська прописка мала дозвільний характер. Тобто виконувала функцію закріплення населення за певною адміністративною одиницею через систему територіальних лімітів. Прописка дозволяла вселення та проживання додаткових мешканців, без врахування житлової площі, лише виключно стосовно близьких родичів.
Рішенням Конституційного Суду України від 14 листопада 2001 року адміністративно-дозвільний інститут прописки було скасовано. Тому при реєстрації місця проживання не існує будь-яких обмежень щодо необхідних санітарних норм житлової площі та щодо кількості зареєстрованих осіб в одному житловому приміщенні.
Людина сама обирає собі місце проживання і лише ставить до відома державні органи. Ніяких повноважень, що обмежують право на вільний вибір місця проживання, у держави немає. І до майнових прав реєстрація взагалі ніякого відношення не має.
dmsu.gov.ua
related_news:
01.08.2016
Протягом І півріччя 2016 року органами та підрозділами ДМС оформлено та видано паспортів громадянина України у формі книжечки – 309...
10.06.2016
10 червня на плановому засіданні в Люксембурзі Рада Євросоюзу на рівні глав МВС обговорить український безвізовий режим, але... не ухвали...
31.05.2016
З 4 квітня 2016 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 р. № 207, що встановлює нові правила реєстрації...
comments:
no_commentsadd_comment: