Українці в Перу
02.10.2017
Українці в Перу
Географія Перу
Перу розташоване на заході Південної Америки. На півночі межує з Колумбією та Еквадором, на сході – з Бразилією, на південному сході – з Болівією, а на півдні – з Чилі. На заході країна омивається водами Тихого океану. Республіка Перу удвічі більша за Україну, її загальна площа становить 1 285 216 кв. км, а загальна довжина державного кордону – 5 536 км.
На заході знаходиться вузька прибережна рівнина, на сході – місцевість, покрита тропічними лісами (джунглі), а решту території країни займає гірська система Анди. Найвища місцева вершина – гора Уаскаран, висота якої досягає 6 768 метрів.
Більшість перуанських річок беруть свій початок в горах Андах та впадають в Тихий океан, в озеро Тітікака, а також є притоками річки Амазонка.
У Перу досить часто відбуваються землетруси, правда, більшість з них не руйнівні.
Етнічний склад
Кількість населення Перу становить 27,2 млн осіб. 47% складають індіанці, 32% – метиси, 12% – білі, є японці та китайці. 49% населення живе за межею бідності. Середня тривалість життя – 71 рік.
Населення Перу – найбільш різнорідне за своїм складом на Американському континенті. Воно нараховує 1786 різних індіанських громад, об’єднаних у 13 мовних сімей, які переважно розсіяні по амазонській сельві. Такими є дані перепису населення, опублікованого в Лімі.
У дощових лісах східного Перу проживають близько ста індіанських племен, які практично ізольовані від всього іншого населення, розмовляють місцевими діалектами і займаються мисливством, рибальством та землеробством.
Ще одна група корінного населення включає індіанців, що розмовляють мовами кечуа і аймара. Багато з них переселилися до столиці країни – Ліми або інших міст на узбережжі, особливо після того, як у 1980 році в горах почалася партизанська війна, але чимало продовжують жити в Андах, займаючись землеробством та скотарством.
У Перу протягом багатьох років тривають земельні конфлікти між індіанськими громадами, нафтовидобувними компаніями та урядом. Корінне населення у багатьох випадках бачить у появі іноземних компаній загрозу своєму звичному середовищу проживання, а держава потребує енергетичних ресурсів, на які багаті території, що належали індіанцям з незапам’ятних часів.
Економіка
Основні галузі промисловості: гірничорудна, нафтова, рибна, текстильна, харчова, цементна, металургійна, кораблебудування. Транспорт – автомобільний, залізничний, морський. Загальна протяжність магістральних нафтопроводів біля 900 км. Найбільші морські порти – Сан-Ніколас, Кальяо, Талара, Чимботе, Салаверрі, Піско. Внутрішні і міжнародні авіалінії обслуговують всі регіони республіки і забезпечують зв’язок з іншими латиноамериканськими країнами та зі Сполученими Штатами Америки. У Перу функціонують три міжнародних аеропорти.
Перу – країна контрастів. Наприклад, у Лімі вартість житла або його оренда напряму залежить від зони, де воно розташоване. На периферії або в небезпечному районі можна винайняти однокімнатну квартиру за 100 доларів на місяць, а в елітній або просто хорошій зоні це обійдеться у 500-1200 доларів. Зарплату можна вважати пристойною, якщо вона не нижча за 1000 доларів, хоча більшість заробляє набагато менше.
Державний устрій
Згідно з Конституцією, Перу – це президентська республіка на чолі з Президентом, який обирається на 5 років. Президент є главою держави та уряду і призначає Прем’єр-міністра.
Однопалатний місцевий парламент називається Конгрес, він складається з 130 депутатів, які теж обираються на 5 років.
Основні політичні партії – «Союз за Перу», Перуанська Апрістська партія, партія «Національна Єдність» і «Альянс за Майбутнє».
Адміністративно країна ділиться на 25 регіонів і одну провінцію з центром в Лімі. Регіони, в свою чергу, діляться на райони.
Митні обмеження
Немає ніяких обмежень на ввіз і вивіз місцевої та іноземної валюти, але суми, які перевищують 10 тис. доларів потрібно декларувати.
Забороняється ввозити наркотики, вогнепальну зброю та боєприпаси, неконсервовані продукти харчування. Салямі, шинку і сир можна ввозити тільки при наявності сертифіката, виданого виробником.
При покупці товарів зберігайте чеки – вони вам знадобляться на митниці під час виїзду з країни. Для вивезення предметів археології, мистецтва та історії потрібен спеціальний дозвіл відповідних інстанцій.
Міста і курорти
Найбільші міста – Ліма, Арекіпа, Кальяо, Трухільо, Чиклайо, Ікітос і П’юра.
Перуанські пляжні курорти не так відомі, як, наприклад, в Еквадорі та Колумбії, але в цій країні є кілька дуже гарних пляжів, розташованих в оточенні Анд. Найпопулярніші місцеві пляжні курорти – Пікасмайо, Чікама, Паракас, Ла-Піментел, Тумбес, Трухільо і Ліма. Найкращий час для відпочинку на перуанських пляжах – січень-березень.
Туристам в Перу також пропонують велику кількість історичних та екологічних екскурсійних турів, під час яких вони відвідують селища місцевих індіанців, оглядають старовинні індіанські археологічні комплекси, спостерігають за унікальними тваринами і птахами, знайомляться з укладом життя місцевих жителів, пробують традиційні індіанські страви.
У перуанських горах є багато лікувальних термальних ванн, які із задоволенням відвідують тисячі туристів.
Національна кухня
Уже два роки поспіль Ліму вважають кулінарною столицею світу. Різноманітність та вишуканість місцевих страв не має аналогів. Тому одна з модних професій тут – шеф-кухар. З цього приводу навіть жартують: раніше, коли запитували у хлопчиків, ким вони хочуть бути, коли виростуть, ті казали, що футболістами, а тепер усі хочуть бути кухарями. У Лімі є три найкращі ресторани світу. Це «Сентраль», який у 2015 році посів четверту сходинку у рейтингу The World’s 50 Best Restaurants, найвідоміший «Астрід і Гастон» – на 14-му місці і «Майдо» – на 44-му. Перуанці дуже пишаються своєю кухнею, і їжа є однією з улюблених тем для розмов. Страва, яку перуанці вважають своєю візитною карткою – севіче: порізане невеликими кубиками філе свіжої сирої риби (зазвичай океанської), яке збризкують соком перуанського лимона (маленький, зелений і дуже кислий), додають сіль і гострий перчик – ахі. Подають страву холодною відразу ж після приготування. Також гордістю Перу є піско – дистильований з виноградного соку спиртовий напій, що має 42-44 градуси. Є багато видів піско, залежно від того, з якого сорту винограду він зроблений. Напій споживають без домішок або додають у коктейль. Кожен турист просто зобов’язаний скуштувати севіче і піско-сауер.
При цьому в Перу є все необхідне для того, щоб зварити справжній український борщ. Проте у національних стравах не використовують сметану. Це імпортний делікатес. 150-грамова баночка коштує 3 долари, що робить борщ дорогою стравою. Якщо враховувати вартість сметани, то велика каструля борщу обійдеться в 8-10 доларів.
Українська діаспора
Посольство України працює в Перу з 2003 року. Для перуанців українці – далекий і малознаний народ.
У Перу немає ані громадських об’єднань українців, ані шкіл і церков. Згідно з офіційною статистикою, там мешкає трохи більше, ніж 200 вихідців з України. Утім, перуанські українці стверджують, що їх щонайменше півтисячі. Багато з тих, хто не зареєстрований у посольстві, живе у віддалених районах країни. Проте більшість мешкає у столиці й найбільшому місті – Лімі. Також українці є в інших великих містах, таких, як Арекіпа, Трухильо, Чіклайо.
На жаль, культурне життя українців в Перу обмежується зустрічами у посольстві з приводу якихось урочистостей або поминальних заходів. Якби при посольстві було відкрито якийсь культурний заклад з вивчення української мови, культури, історії, пісень, танців, то знайшлося б чимало охочих його відвідувати.
Більшість українців у Перу становлять жінки, які одружилися з перуанцями. Хтось познайомився в Україні, хтось – в інших країнах, а хтось – в Інтернеті. У кожної з них своя історія. Останнім часом до Перу приїжджає і багато чоловіків з України. У цій країні є декілька українських фірм або місцевих компаній, що співпрацюють з Україною, переважно в авіаційній сфері.
Для тих, хто прийняв рішення залишитися в Перу, дуже важливо володіти іспанською мовою на розмовному рівні. Без цього можливості інтегруватися у суспільство дуже обмежені. Також важливо бути відкритим до сприйняття культури, звичок і ритму місцевого життя. Перуанці дуже люблять іноземців, тому добре ставляться до всіх.
Українці працюють в різних сферах, серед них є: лікарі, вчителі, перекладачі, туристичні гіди, брокери з нерухомості, менеджери, дизайнери, музиканти, співаки, моделі.
У Перу немає такого поняття, як престижна професія, є престижні компанії і посади. А щодо професій важлива затребуваність. У цій країні дуже розвинена видобувна промисловість мідної руди і коштовних металів, а також нафти та газу, тому найбільш затребуваними є інженери, геологи тощо. Мають попит IT-менеджери, технічні спеціалісти зварювальники.
Більшість перуанських українців мають намір залишитися на новій батьківщині назавжди. Їхнє життя вже влаштоване, і вони звикли до м’якого клімату й до того, що цілий рік можна споживати свіжі овочі та фрукти, морську рибу і морепродукти, бо поруч океан.
Головною проблемою місцевих українців є величезна відстань між Україною і Перу, що означає тривалі та важкі перельоти й дуже дорогі квитки.
Під час подій на Майдані група українських активістів провела дві акції солідарності, під час яких поширювалась інформація про Україну та Революцію Гідності.
Р. Кухаренко,
власкор газети «Міграція»
related_news:
31.10.2017
Арабська Республіка Єгипет – держава на північному сході Африки та Синайському півострові в Азії. На півночі омивається Середземним морем...
02.10.2017
Географія Перу Перу розташоване на заході Південної Америки. На півночі межує з Колумбією та Еквадором, на сході – з Бразилією, на півде...
31.08.2017
Республіка Чилі (ісп. Chile) – країна в Південній Америці. На півночі межує з Перу, на заході і півдні омивається Тихим океаном, на сході...
comments:
no_commentsadd_comment: