Слідами COVID-19. Досвід Медичного дому Odrex
Слідами COVID-19. Досвід Медичного дому Odrex
Ми всі живемо і працюємо в епоху постійних змін, коли доводиться швидко знаходити рішення і постійно вчитися чомусь новому. Під час пандемії COVID-19 лікарні стрімко мобілізували свої ресурси, і Одеса — не виключення: саме тут знаходиться приватна лікарня з найбільшою в Україні кількістю місць для пацієнтів з коронавірусом, Медичний дім Odrex.
Odrex розпочав боротьбу з коронавірусом ще з самого початку пандемії, навесні 2020 року, і на сьогодні тут пролікували вже понад 2000 складних випадків в стаціонарі та реанімації, 2600 — амбулаторно, ще більше — дистанційно.
За словами лікарів, які щоденно працюють у «червоній зоні», пандемія лише підкреслила необхідність наслідування міжнародним стандартам доказової медицини на противагу власним спостереженням окремої людини, лікаря або пацієнта. Для прийняття рішення, в яких умовах краще лікувати пацієнта, амбулаторно або в стаціонарі, існують спеціальні міжнародні шкали. За ним оцінюється стан пацієнта з урахуванням віку, частоти серцевих скорочень, температури, частоти дихання, сатурації, наявності супутніх патологій.
Як саме сьогодні лікують COVID-19 у стаціонарі? Наріжним каменем лікування є оксигенотерапія (лікування зволоженим киснем). Медичний дім Odrex має власну станцію, яка забезпечує клініку киснем: вона працює безперебійно і має запас кисневих балонів для екстрених випадків. За допомогою кисневої терапії можна коригувати стан пацієнта, дати організму час відновитися і виробити ті імунні фактори, які дозволять перемогти захворювання. Кисень — найближче до ліків від коронавірусу, що наразі є в світі, оскільки іншого специфічного лікування поки що не існує.
Для важких пацієнтів застосовують передові технології — і це не тільки апарати ШВЛ, які, на щастя, знадобляться вкрай малому відсотку хворих. Шприцеві, інфузійні насоси максимально точно дозують препарати, досягаючи цільових показників в крові важких пацієнтів, на моніторах лікарі контролюють гемодинаміку, кровонасичення киснем, тиск, пульс та інші показники, в потрібні моменти використовують портативний рентген, УЗД або транспортування на КТ. Та не менш важливими за високотехнологічні застосування є увага лікарів, їх людяність, вдумлива і делікатна комунікація з пацієнтом та його родичами, які хоч на дещицю, але полегшать завжди непросте лікування.
Однак лікування COVID-19 не обмежується стаціонаром. Приблизно 80% мають легкий перебіг захворювання — і, разом з тим, багато питань. Як зазначають сімейні лікарі Odrex, пересічні пацієнти не володіють однозначною та доказовою інформацією про алгоритм дій при COVID-19. На що важливо звернути увагу? По-перше, COVID-19 не лікують антибіотиками: вони не допомагають проти вірусів, якщо приймати їх без призначень, винищують корисну мікрофлору кишківника і тим самим завдають удару по імунітету. По-друге, при перших симптомах коронавірусу не треба робити КТ легенів: пневмонія на КТ є більш, ніж у половини безсимптомних пацієнтів, однак її виявлення ніяк не впливає на тактику лікування. По-третє, COVID-19 не завжди завершується після отримання негативного результату тесту. Дві третини пацієнтів стикаються з так званими залишковими явищами, або постковідним синдромом: кашель, температура близько 37°С, слабкість, порушення сну, перепади настрою та тривожний розлад, порушення серцебиття. Тож після одужання, наполягають лікарі Odrex, важливо ще якийсь час поберегти себе.
Наразі у нас нарешті з'явився дієвий метод боротьби з пандемією — масова вакцинація. Лікарі Медичного дому Odrex приєднались до кампанії щеплення вакциною Covishield і впевнені, що це найкращий спосіб зробити людей невразливими до інфекції та вберегти життя рідних і близьких. На жаль, вакцинація в Україні отримала серйозний спротив з боку населення без вагомих причин: через безвідповідальність ЗМІ, необізнаність лікарів первинки та численні недоліки самої системи охорони здоров'я. Однозначно вакцинація захищає від важких наслідків інфекцій. Часто вакцинація дозволяє уникнути смертельних випадків, важких пневмоній, які може викликати COVID-19. Так, реакції на щеплення від COVID-19 виникають частіше, ніж на інші вакцини — але, як кажуть лікарі, краще перетерпіти кілька днів неприємних симптомів, аніж боротись із коронавірусом.
Минулого року багато з нас подивились на медицину і працю лікарів та медсестер новими очима. Ми захоплюємось медиками, які працюють у «червоних зонах»: вони прийняли абсолютно нові клінічні ролі й продовжують працювати в умовах невизначеності і підвищеного ризику. Але сьогодні кожному з нас слід все ще дотримуватись соціальної дистанції, носити маски, готуватись до наступного етапу вакцинації — та обов’язково щепитись.
Пам’ятайте, що при погіршенні стану (наявності задишки в стані спокою, сатурації нижчої за 94%, особливо у віці старшому за 65 та за наявності важких хронічних захворювань) треба викликати Швидку допомогу та їхати до лікарні, де є кисень та інші ліки, які необхідно вводити в умовах стаціонару або реанімації.
На консультацію лікарів Odrex ви можете записатись за номером +38 (048) 730-00-30, через мобільний додаток або через форму на сайті odrex.ua, а викликати Швидку — за коротким номером 9000 з мобільного.
related_news:
Ми всі живемо і працюємо в епоху постійних змін, коли доводиться швидко знаходити рішення і постійно вчитися чомусь новому. Під час панд...
Восени, разом зі зниженням температури, скороченням світлового дня та збільшенням кількості опадів, більшість людей починає відчувати заг...
Скласти грамотний і збалансований раціон – завдання не з легких. Багато господинь беруться за вивчення статей в популярних онлайн-журнала...
comments:
no_commentsadd_comment: