Мін'юст скасував незаконну реєстраційну дію у "Справі Затоки"
02.11.2016
Мін'юст скасував незаконну реєстраційну дію у "Справі Затоки"
Сьогодні у ІА «Главком» відбулася прес-конференція на тему «Справа Затоки. Мін’юст скасував незаконну реєстраційну дію». У заході взяли участь заступник Міністра юстиції Павло Мороз та народний депутат Олександр Дроздик.
Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації – це інститут, покликаний у адміністративному порядку відміняти незаконні реєстраційні дії.
Міністерство юстиції передало функції реєстрації бізнесу та нерухомості органам місцевого самоврядування, нотаріусам та акредитованим суб’єктам.
«Мін’юст звільнив 2000 державних реєстраторів, натомість з’явилося 10000 незалежних від Міністерства реєстраторів, що надають дійсно якісні адміністративні послуги. Що ж стосується Комісії, то її було створено на виконання вимог закону. На практиці цей орган зіштовхнувся з одним моментом - це бажання деяких реєстраторів та нотаріусів брати участь у «акціях» щодо незаконного відчуження майна. Але це не проблема, що виникла після реформи, це системне питання ще з 90-хх років», - розповів Павло Мороз.
За результатом розгляду скарги щодо проведення реєстраційних дій у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань стосовно Затоківської селищної ради Білгород-Дністровськоїміської ради Одеської області, Комісія встановила, що зазначені зміни було здійснено незаконно, адже існувала судова заборона щодо проведення реєстраційних дій, що є безумовною підставою для відмови у їх здійсненні.
Тому вимоги скаржника було задоволено, а неправомірну реєстраційну дію було скасовано.
Нотаріусу, що здійснив незаконні реєстраційні дії, було заблоковано доступ до Реєстру на 6 місяців.
«Наголошую, що Міністерство юстиції поза політикою, Комісія не розглядала суть конфлікту, а лише дослідилазаконність реєстраційної дії! Зазначу, що сьогодні було опубліковано Антирейдерський закон, тому очікуємо на зниження активності бажаючих привласнити їм неналежне!», - резюмував Павло Мороз.
Олександр Дроздик відзначив, що опублікований Антирейдерський закон унеможливлює застосування левової частки рейдерських схем та покликаний покращити інвестиційну привабливість України.
«Закон передбачає значне посилення відповідальності за неправомірні дії щодо майнових прав. Відтепер усім причетним до рейдерства реєстраторам, замовникам та виконавцям загрожує ув’язнення до 10 років», - резюмував народний депутат.
related_news:
20.03.2018
Павле Дмитровичу, вирішили з чоловіком розлучитися. Маємо двох діток. Скажіть, для того, щоб я могла отримувати аліменти на дітей, треб...
20.02.2018
Доброго дня, пане міністр! Я все життя прожила у батьківській хаті. Вони її самі будували. Тоді про всілякі документи не дуже думали. П...
comments:
no_commentsadd_comment: